WDSL
ID:
PIN:
Prędkość:
Prędkość
Okres umowy:
Czas trwania umowy
Opcja:
Podłączenie i konfiguracja usługi Telewizji Cyfrowej

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi podłączenia i korzystania z naszej Telewizji Cyfrowej, zamieszczamy krótki poradnik dotyczący tej kwestii. Aby móc korzystać z naszej usługi konieczne jest posiadanie telewizora z możliwością odbioru sygnału w formie cyfrowej bądź też dekodera DVBT. Podłączenie telewizora lub dekodera z terminalem abonenckim ONT odbywa się za pomocą zwykłego kabla koncentrycznego i trwa zaledwie kilka minut.

Wystarczy wpiąć złącze telewizyjne do gniazda CATV znajdującego się na tylnej stronie naszego terminala abonenckiego ONT.  W celu skorzystania z dostępu do pełnego pakietu Telewizji Cyfrowej należy jeszcze przeskanować listę kanałową w swoich telewizorach.

Modele telewizorów i dekoderów posiadają różne MENU, a funkcja automatycznego przeszukiwania też nazywana jest inaczej w każdym odbiorniku. Większość interfejsów użytkownika jest jednak intuicyjna i łatwa do obsługi, a zasada postępowania jest zwykle podobna.

Po pierwsze należy odnaleźć na pilocie przycisk MENU, a po wciśnięciu go, nawigować strzałkami w górę, w dół i w bok aby znaleźć opcję automatycznego wyszukiwania kanałów. Polecenie automatycznego wyszukiwania kanałów może nazywać się różnie (np. automatyczne wyszukiwanie, automatyczne skanowanie, wyszukaj automatycznie, automatyczne programowanie, etc.). Wyboru każdej z opcji dokonujemy za pomocą przycisku OK (umieszczonego zazwyczaj po środku, pomiędzy strzałkami).

Po wybraniu skanowania, należy odczekać chwilę, aż odbiornik odnajdzie wszystkie dostępne stacje (może to potrwać do kilku minut). Następnie przyciskiem EXIT można powrócić do oglądania telewizji. Ponadto informujemy, że nasza usługa Telewizji Cyfrowej zawiera darmowy multiroom. Oznacza to, że użycie zwykłego rozgałęźnika pozwala na rozdzielenie sygnału Telewizji Cyfrowej do 4 telewizorów.

innowacyjna gospodarka